Türi vallas moodustati Eesti 200 osakond

30. märts 2022

Erakond Eesti 200 jõudis Järvamaale. Türi vallas loodud Eesti 200 osakonna juhatusse kuuluva Türi vallavolikogu eelarve-ja arenduskomisjoni esimehe Kadri Paasi sõnul töötab osakond selle nimel, et suurendada Järvamaal oma eestimeelsete ja- keelsete ideede kandepinda ja laiendada liikmeskonda.

Türi osakonna juhatusse kuuluvad lisaks Paasile veel Türi vallavolikogu liikmed, ettevõtjad Mikk Otsus ja Oleg Kuusik. Samuti avaliku esinemise ja läbirääkimiste koolitaja Eva Gutmann.

„Eesti 200 Türi osakond koosneb hetkel valdavalt Türi vallavolinikest, kuid erakonna 24-protsendiline toetus Kesk-Eestis viitab sellele, et meil on suutlikkust ja võimekust erakonna liikmeskonda suurendada ja toetajaskonda kasvatada,” kinnitab Paas.

Paasi sõnul tegeletakse kohapeal juba mõnda aega 2023. aasta Riigikogu valimiste ettevalmistamisega. „Parlamendivalimisteni on jäänud aega alla aasta. Eesti julgeolekuolukord muutus meie riigi sünnipäeval, täpselt kuu aega tagasi, pöördumatult. See tähendab, et nii omavalitsuste kui riigi tasandil peame mitmeid põhimõtteid ja plaane uuendama ja nüüdsetes tingimustes paindlikult läbi mõtlema. Mõistagi ei puuduta meie naaberriigi tegevus Ukrainas pelgalt Eesti julgeolekut, vaid samuti haridus-, majandus- ja sotsiaalvaldkonda. Regionaalselt ebaühtlasele arengule, mille vastu ei ole kolme kümnendi jooksul ükski valitsus huvi tundnud, tuleb järgmistel Riigikogu valimistel teha otsustav lõpp, sest nii pisikeses riigis nagu Eesti loeb iga okas,” rõhutab Paas.

Erakonna Eesti 200 esimehe Kristina Kallase sõnul on erakonna tegevuse fookus praegu suunatud piirkondlike organisatsioonide loomisele ja sealsete meeskondade tugevdamisele. „Me peame regionaalselt tasakaalus arengut Eesti tuleviku jaoks üheks võtmeküsimuseks ja selle elluviimiseks on vaja, et inimesed Eesti eri paigus aktiivseks muutuksid ja valimistel osaleksid,“ ütleb Kallas. Erakond Eesti 200 on sel kuul loonud osakonnad Jõgeva-, Tartu- ja Järvamaal.

Rohkem uudised