Tartu abilinnapea Gea Kangilaski kandideerib Riigikokku Erakond Eesti 200 meeskonnas

9. jaanuar 2023

Tartu abilinnapea Gea Kangilaski andis esmaspäeval, 9. jaanuaril teada, et astub abilinnapea kohalt tagasi ning kandideerib eelseisvatel Riigikogu valimistel Erakond Eesti 200 meeskonnas.

“Andsin täna teada, et astun Tartu abilinnapea kohalt tagasi. Teen seda põhjusel, et juba mõnda aega puudub usaldus minu ja Tartu Sotsiaaldemokraatide meeskonna vahel. Vastastikuse usalduseta ei saa ma jätkata Sotsiaaldemokraatide abilinnapeana ja esindada seda erakonda linnavalitsuses,” ütles Gea Kangilaski.

“Ma tunnen vastutust oma tartlastest valijate ees, kellele lubasin möödunud valimistel seista keskkonnaküsimuste, hariduse kvaliteedi ja inimõigustest lähtuva poliitika eest. Minu veendumustes ei ole toimunud muutust ja ma seisan jätkuvalt kõige selle eest, mille nimel olen töötanud seni nii Tartu linnavalitsuses kui ka linnavolikogus. Kuid ma ei saa seda teha üksi,” lisas ta.

Gea Kangilaski sai 2021. aastal toimunud kohaliku omavalitsuse volikogude valimistel 690 häält. 

“Olen otsustanud poliitikas jätkata ja liituda Eesti 200 meeskonnaga Tartu linnavolikogus. Kandideerin Eesti 200 nimekirjas Tartu linnast ka Riigikokku. Eesti 200 meeskond on mulle sümpaatne, hindan nende tahet muuta Eesti poliitilist süsteemi ning kõigutada väljakujunenud stamparusaamu, tuua poliitikasse värskeid ideid ja karjääripoliitika välist vaadet. See energia on just see, mida Eesti täna poliitikas vajab,” selgitas Gea Kangilaski.

Gea Kangilaski kandideerib Erakond Eesti 200 valimisnimekirjas Tartu linnas.

Rohkem uudised