Tallinna kesklinna linnaosakogu soovib ärihoone asemel roheala või lasteaeda

18. jaanuar 2023

Tallinna kesklinna linnaosakogu otsustas tänasel koosolekul mitte kooskõlastada AS Tallinna Tööstusparkide esitatud detailplaneeringut ehitamaks Veerenni 20 kinnistule kuni seitsme maapealse ja kahe maa-aluse korrusega hoonet.

Linnaosakogu hinnangul on Veerenni asumis puudu rohealadest ja ka lasteaiakohtadest ning Statistikaameti vastas asuv seni busside parklana kasutusel olev ala peaks saama avalikult kasutatavaks.

Tallinna kesklinna linnaosakogu linnaplaneerimiskomisjoni esimehe Sander Maripuu (Eesti 200) hinnangul tuleks kontori- ja elamuhoone asemel bussiparkla kohale rajada roheala.

“Piirkonda lisanduvad Uus-Veerenni arendus, mitu uut korterelamut ning algab ka Pärnu maantee ja Vana-Lõuna tänava vahele Lutheri kvartali arendamine. Ainuüksi seal lisandub piirkonda 400 uut korterit,” põhjendas Maripuu vajadust pargi järele.

“Kuivõrd Veerenni 20 kinnistu arendaja on Tallinnale kuuluv ettevõte, siis ei ole probleemiks plaanid ümber vaadata,” sõnas Maripuu.

Komisjoni esimees leiab, et alal on potentsiaal saada Veerenni asumi südameks, kus kontoritöötajad saaksid lõunapausi ajal värsket õhku hingata ning piirkonna elanikud jalutamas ja lastega mänguväljakul käia.

Kesklinna linnaosakogu esimees Margit Hiiet (SDE) soovitab kaaluda alale lasteaia ehitamist.

“Veerenni asumis on hetkel vaid üks munitsipaallasteaed ning seegi ootab juba aastaid renoveerimist. Uus-Veerenni asumisse on küll kerkimas eralasteaed, kuid kõik pered ei saa endale eralasteaeda lubada,” lausus Hiiet.

Tema sõnul on uut lasteaeda vaja, sest kesklinnas on lasteaiakohtadest pidevalt puudus ning uus lasteaed, kohas, kus seda päriselt tarvis on, pakuks probleemile oluliselt leevendust.

Tallinna Kesklinna linnaosakogu on linnaosa elanike kohalike valimiste tulemusel valitud esinduskogu, mille ülesanneteks on kohaliku initsiatiivi ja identiteedi hoidmine ning linnaosa huvide esindamine linna tasandil.

Veerenni tn 20 kinnistu detailplaneering: https://tpr.tallinn.ee/DetailPlanning/Details/DP044810

Rohkem uudised