Raadiomees Vahur Kollom kandideerib Eesti 200 nimekirjas Tartu linnavolikokku

30. august 2021

Ring FM-i toimetuse juht Vahur Kollom kandideerib eelseisvatele kOV valimistel Eesti 200 nimekirjas Tartu linnavolikokku.

Vahur Kollomi sõnul oli Eesti 200 nimekirjaga liitumine äärmiselt kaalutletud otsus. “Kuna olen kuulunud ka Vabaerakonda, siis oli Eesti 200  Tartu meeskonnaga liitumine minu jaoks lihtne kuna väga paljud vabaerakondlikud põhimõtted kajastuvad ka Eesti 200 programmis. Samuti pean muutuste soovi ja ka tahet seda läbi viia äärmiselt oluliseks. Olen oma tugeva panuse andnud Eesti 200 Tartu valimisprogrammi ja usun, et selle kvaliteet lubab laiapõhjalist toetust. Tartu vajab täna muutust ning ka särtsakat ja naiselikku linnapead,” selgitas Vahur Kollom. 

Vahur Kollom on seisukohal, et poliitilise süsteemi mured tulenevad selle suletusest. Poliitika on vaja muuta kaasavamaks, näiteks on vaja anda rahvahääletusele kohalikul tasandil suurem kaal. “Muutusi ei pea kartma ja elanikelt arvamuse küsimine on ka valimistevahelisel perioodil demokraatlikus ühiskonnas täiesti normaalne nähtus. Usaldame oma inimesi. Tartu linna põhimääruses on vaja seadustada rahvahääletus ning selle tulemused muuta siduvaks kohaliku poliitika kujundamisel, “ ütles Vahur Kollom ja lisas “Muret teeb endiselt kõrge lasteaia kohatasu Tartus. Aeg on muuta see lastevanemate jaoks taskukohasemaks. Keskpargi ümber toimuv ärritab mind samuti. Äkki leiame raamatukogu ja kunstimuuseumi jaoks parema asukoha ning selgitame selle välja rahvahääletuse abil,” rõhutas Kollom.

Rohkem uudised