Õiglane elektri hind on 6 senti/kWh

20. oktoober 2022

Praegune kõrge elektri hind on tingitud Eesti ja Euroopa lühinägelikust sõltuvusest Vene gaasist. Eesti peab sõltuvusest vabanema. Erakond Eesti 200 ütleb, et õiglane elektri hind on 6 senti/kWh ja toob välja lahendused selle saavutamiseks. Sellega seoses koguneb Eesti 200 neljapäeval kell 13:00 Riigikogu ette aktsiooniga.

“Valitsus on süüdi. Viimased 10 aastat pole antud valdkonnas mitte midagi tehtud. Kahjuks pole ka praegu näha pikka plaani, kuidas energiakriisist väljuda,” selgitab probleemi Eesti 200 aseesimees ja aktsiooni eestvedaja Hendrik Terras. 

Erakond usub, et praegu on koheselt võimalik jõuda õiglase elektrihinnani. Idee on vähendada ajutiselt elektrienergia käibemaksu EL-i poolt lubatud piires ja kasvatada energiaefektiivsus kümnekordseks. “Roheenergia tootmise planeeringud tuleb läbi menetleda kuue kuuga, mitte kuue aastaga. Peame kiiremas korras üles ehitama roheenergia tootmisvõimsused. Ainult läbi selle tagame oma jätkusuutliku energiajulgeoleku,” on Terras veendunud lahenduses. Eesti 200 usub, et Eesti peab saama elektrit importivast riigist elektrit eksportivaks riigiks.

Aktsiooni käigus kogunevad Eesti 200 ja Noor Eesti 200 liikmed Riigikogu ette, et näidata üles pahameelt, rõhutada lahenduste olemasolule ning vaadata otsa piltlikult öeldes “raha põletamisele”. Aktsioon algab 20. oktoobril kell 13:00.

Rohkem uudised