Noorteadlane Heiki Lill kandieerib Tartu linnavolikogusse sooviga rajada linna energia salvestusjaam

3. september 2021

Maaülikooli tehnotroonika õppekava juht Heiki Lill kandideerib eelseisvatel kohalike omavalitsuste volikogude valimistel Eesti 200 Tartu nimekirjas Tartu linnavolikokku. 

Heiki Lille sõnul mõjutas teda kandideerima soov rääkida kaasa energiasäästu pakkuvate lahenduste loomisel Tartu linnas. “Taastuva energia kasutuselevõtu suurendamine on äärmiselt tähtis. Kuid selleks, et sedasamust taastuvat energiat kasutada, tuleb lisaks päikeseparkidele ja tuulikutele võtta kasutusele ka energia salvestustehnoloogiad. Olgu nendeks siis akupangad, vesinikutehnoloogia või mõni muu energia salvestamise viis,” ütles Heiki ja lisas “ Inimene on harjunud kasutama elektrit ka siis, kui päike ei paista ning tuul ei puhu.”

Tema hinnangul on igal linnal/omavalitsusel tarvis omada oma energia salvestusjaama, mis tagaks tõrgeteta energiavarustuse vähemalt 24 tunni kestel. “ Selleks, et saavutada rohelise elektrienergia 100% kasutamine Tartu linnas, tuleb rajada Tartusse energia salvestusjaam, millest saavad tulu kõik Tartu linna inimesed” märkis Lill.

Heiki Lill on Eesti Maaülikooli tehnotroonika õppekava juht ning tema üheks uurimisobjektiks on energia salvestamise lahendused elamutes.

Rohkem uudised