Noor Eesti 200: teeme Riigikogu parkla pargiks

20. september 2022

Noor Eesti 200 teeb Riigikogule ettepaneku loobuda Toompea lossi ees olevast autode parklast ja kujundada sellest avalikult kasutatav linnaväljak või park.

Züleyxa Izmailova, Eesti 200 rohevaldkonna juhi sõnul on Toompea sümboolne koht. „Toompea esindab lisaks omariiklusele ka meie väärtusi ning kliimamuutuse ajastul ei saa Eestis selleks olla maasturitele mõeldud parkla,“ ütles Izmailova.

Noor Eesti 200 leiab, et parkla asendamine pargi või vähemalt avalikult kasutatava linnaväljakuga mõjuks parlamendi väärikusele taastavalt. Selline samm näitaks, et kuulume ka väärtuste poolest inimestest ja tulevikust hoolivamasse euroopalikku kultuuriruumi. Toompea lossi esine plats on oluline linnaruumi osa ja kuulub kogu rahvale. Tänapäevane ja keskkonnasäästlik linnaruum eeldab jalakäijatele mõeldud alasid ja rikkalikku haljastust.

Hendrik Terrase, Noor Eesti 200 juhi sõnul on Toompea lossi parkla võimu ja rahva lõhe sümbol. ”Kui Bolti tõuksi mäe otsas parkida ei tohi ja pead jätma selle aia äärde, siis riigikogulane saab automaatselt ekslusiivse õiguse parkida seal, kuhu isegi tõuksiga ei saa,” ütles Terras.

Rahvusvahelisel autovabal päeval,22. septembril, kutsub Noor Eesti 200 kogunema Riigikogu ees, et pöörata tähelepanu inimsõbralikule linnakeskkonnale ja tervislikule eluviisile. Suuremates linnades antakse selle päeva puhul inimestele põgus võimalus kogeda autovaba linnakeskkonda mõnes sellises  kohas, kus tavaolukorras valitsevad mootorsõidukid.

Allkirjasta petitsioon “Parkla pargiks!”  https://eesti200.nationbuilder.com/riigikogu_parkla_asemele_park?

Rohkem uudised