Narva-Jõesuu linnapea kandideerib riigikogu valimistel Eesti 200 nimekirjas

25. oktoober 2022

Narva Jõesuu linnapea Maksim Iljin kandideerib eelseisvatel riigikogu valimistel Eesti 200 esinumbrina Ida Virumaalt Riigikogusse. 

Maksim Iljini sõnul ajendas teda Eesti 200 ridades kandideerima erakonna julge ja tulevikkuvaatav hoiak ja soov midagi päriselt ära teha. “Eesti 200 on julgelt tulevikku vaatav erakond. Minu soov on aidata kaasa muutustele ja kasvatada regionaalseid investeeringuid, et seeläbi oleks võimalik Ida Virumaale luua uusi töökohti. Lisaks Eesti 200 seiskohtadele luban seista just ida virukate ja Ida Virumaa eest,” rõhutas Iljin. 

Maksim Iljini sõnul soovib ta Eesti 200 ridades panustada ka koolihariduse arendamisse. “Eesti 200 on väga sümpaatselt kogu aeg seisnud ühtse Eesti kooli eest. Meie Narva Jõesuu linnas oleme veendundunud, et kvaliteetne eestikeelne kooliharidus annab meie noortele palju uusi võimalusi. Pikas perspektiivis tõstab see ka kohalikku elukvaliteeti ja nii luuakse alus uute töökohtade tekkeks, märkis Iljin.

Eesti 200 esimehe Lauri Hussari sõnul on Maksim Iljini liitumine tugev täiendus erakonna Ida Virumaa valimisnimekirjale. “Maksim on Ida Virumaa uue põlvkonna poliitik, julge ja selge väljaütlemisega. Sümpaatne on ka tema soov arendada eestikeelset kooliharidust, mis on Ida Virumaa tulevikku silmas pidades üks keskseid lahendamist vajavaid teemasid,” rõhutas Hussar.

Maksim Iljin on olnud Vaivara vallavalitsuse liige ning ta töötab pärast haldusreformi Narva Jõesuu linnapeana. Viimastel kohalikel valimistel saavutas Iljini juhitud valimisliit “Ühtne Kodu” ülekaaluka valimisvõidu, saades ligi kaks kolmandiku volikogu kohtadest.

Rohkem uudised