Mis on Varivalitsus ja kes on selle ministrid?

12. jaanuar 2023

Varivalitsus hoiab pärisvalitsusel silma peal kolmel moel: ministrite arvamuslood, neljapäevased podcast’id ning kiire reageerimine Päeva Teema rubriigis.

Neljapäevast, 12. jaanuarist käivitas Eesti Päevaleht koostöös Eesti 200 ja Keskerakonnaga projekti Varivalitsus, mis kestab kuni valimisteni märtsi alguses.

Mitmel pool maailmas on kombeks, et opositsiooni jäänud erakond paneb kokku oma alternatiivse valitsuse. Variministrid tegutsevad ja võtavad sõna nii nagu pärisvalitsuski ning pakuvad koalitsiooniparteide otsustele alternatiivi. Nii katsetame nüüd sama ka Eestis.

Eesti Päevalehes tegutsema hakkav Varivalitsus kannab üldjoontes samasugust rolli, ent on siiski erinev. Nimelt, nagu öeldud, koosneb see meil kahest parteist: Eesti 200 ja Keskerakond. Need kaks jõudu küll Varivalitsuses koostööd, kuid ei pea olema igas küsimuses ühel seisukohal.

Variministrid hakkavad hoidma pärisvalitsusel silma peal ja pakkuma oma lahendusi peamiselt kolmel moel.

- Esiteks ministrite programmilised arvamuslood,

- teiseks neljapäevased podcast’id

- kolmandaks kiire reageerimine Päeva Teema rubriigis.

Ent kes kuuluvad Varivalitsusse? Panime välja 7 ministrit. Meie koosseisu kuuluvad:

Lauri Hussar (peaminister), Margus Tsahkna (välis- ja kaitseminister), Marek Reinaas (sise- ja justiitsminister), Joakim Helenius (majandus- ja rahandusminister), Kristina Kallas (haridus- ja kultuuriminister), Irja Lutsar (sotsiaalminister), ja Margot Roose (keskkonna- ja energeetikaminister).

Rohkem uudised