Liisa Pakosta kandideerib Eesti 200 nimekirjas Riigikogusse

17. jaanuar 2023

Eesti 200 nimekirjas Riigikogusse kandideeriva Liisa Pakosta jaoks on nendel valmistel kolm keskset teemat. Need on inimeste õiguste kaitse, riigi teenuste parem kvaliteet ning haridus, kus ta seab esikohale laste, lapsevanemate ja haridustöötajate õigused.

„Eesti 200 programmis on inimõiguste kaitse kõige tugevamalt sees. Kõik on võimalik ainult siis, kui põhiõiguste vundament on tugevalt all. Ka puudega lapsel peab olema lootust, et temal on ka kõik võimalik, isegi ligipääsetav mänguväljak,“ lausub Pakosta.

Ta tõstab esile ka abieluvõrdsuse, inimväärikuse austamise nii töösuhetes kui riigilt teenuste saamisel ja isikuandmete kaitse. Riik peab rohkem inimest, tema vajadusi ja õigusi austama.

„Kandideerin selleks, et kaitsta inimeste õiguseid. Need on laste õigused, eakate õigused, lapsevanemate õigused, puuetega inimeste õigused, vähemuste õigused, naiste ja meeste õigused aga ka järgmiste põlvkondade õigus ilusale Eesti metsale ja puhtale keskkonnale,“ sõnas Pakosta.

Pakosta on kahekordse magistriharidusega jurist ja inimõiguste kaitsja ning haridusekspert. Ta on olnud riigikogu XI ja XII koosseisu liige ning loobunud kohast XIII koosseisus, et keskenduda emade paremate võimaluste, puuetega inimeste abistamise ning abieluvõrduse saavutamisele võrdsete võimaluste volinikuna.

Pakosta on olnud Euroopa Liidu asjade komisjoni liige, sotsiaalkomisjoni liige, kultuurikomisjoni liige, korruptsioonivastase erikomisjoni aseesimees, ning esindanud parlamenti välissuhtluses, sealhulgas olnud Euroopa Nõukogu Parlamentaarse assamblee Eesti delegatsiooni juht, lisaks on ta olnud Tallinna abilinnapea ja mitme linnaorganisatsiooni juht.

Eesti 200 esimees Lauri Hussar tervitab Liisa Pakosta liitumist Eesti 200 meeskonnaga. „Liisa on julge, avatud ja tark inimene, kes seisab südikalt muutuste ja terve mõistuse eest,“ sõnas Hussar.

Liisa-Ly Pakosta kandideerib Riigikogu valimistel Tallinnas, Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita valimisringkonnas, olles Eesti 200 nimekirjas teine kandidaat.

Rohkem uudised