Lauri Hussar: see on selle valitsuse esimene uuendusmeelne samm

20. juuni 2023

„Allkirjastasin just Riigikogu esimehena parlamendi ajaloolise otsuse seadustada Eestis abieluvõrdsus – ees ootavad otsused personaalse riigi arendamiseks ja rohepöörde elluviimiseks,“ sõnas Eesti 200 esimees Lauri Hussar.

Tema hinnangul on täna Riigikogus heakskiidu pälvinud abieluvõrdsus selle koalitsiooni esimene selge ja nähtav uuendusmeelne samm - Eesti 200 lubas teha selles valitsuses väärtused korda ning abieluvõrdsus on esimene samm selles suunas. 

„Kui Eesti 200 abieluvõrdsuse enda programmi kirjutas, siis olime seda tehes esimene Eesti erakond, kes julges abieluvõrdsuse eest avalikult seista,“ lausus Hussar. 

Tema hinnangul lõpetab tänane otsus pikale veninud arutelu, millel oli selgelt aeg lõppeda, sest Eesti noorte jaoks on samasooliste armastus ja abielu juba ammu iseenesestmõistetav. 

„Riigikogu pidas sellise ööistungi, mis algas Ida-Euroopa väärtusruumis ja lõppes Lääne-Euroopa väärtusruumis, ja see öö oli ärkvelolekut väärt,“ sõnas Hussar.  

Ta juhib tähelepanu sellele, et abieluvõrdsuse seadustamisel kaasati arvukalt huvigruppe ja menetluse käigus sai seadus hästi läbi töötatud. Hussar tänab kõiki ühiskondlikus arutelus osalenud inimesi ja huvigruppe, sest igaühel on õigus oma arvamust väljendada ja saada ka ära kuulatud, tema hinnangul annab see võimaluse minna ühiselt edasi. 

„Me peame ühiskonnana olema mõistvad ja hoolivad, mis tähendab hoidumist inimeste hukkamõistmisest, tühistamisest mistahes olemusliku tunnuse alusel, sest igaühel peab olema õigus Eestis vabalt elada, armastada ja mitte tunda hirmu,“ ütles Hussar.

Rohkem uudised