Lauri Hussar: LNG-sadama probleemide eest vastutab peaminister Kaja Kallas

29. november 2022

Erakonna Eesti 200 esimehe Lauri Hussari hinnangul vastutab Paldiski LNG-sadama mittetoimimise eest peaminister Kaja Kallas.

“Täna selgunud järjekordsed puudused ja riigiettevõtte Elering tegematajätmised ning vastutamatus sunnib nüüd juba üheselt pöörama pilgu peaminister Kaja Kallase poole,” sõnas Hussar.

Tema hinnangul on Eesti ettevõtted näinud piisavalt takistusi ja riigipoolset ükskõiksust, et me saaks kriitiliselt hinnata riigi kui terviku suhtumist ettevõtjatesse ning Eesti varustamisse gaasiga.

“Eestis pole LNG terminali, Soome terminal pole endiselt valmis ning Eestil pole mingeid kokkuleppeid eelisligipääsuks, Eesti ettevõtjate uus liitumistaotlus Paldiskis lükati Eleringi poolt tagasi,” ütles Hussar.

Tema hinnangul on riigi üleolev suhtumine, tegematajätmised, katteta lubadused, ning käpardlikkus kõigil tasanditel täiesti pretsedenditu. 

“Kutsun peaminister Kaja Kallast ja kogu valitsust tegema kõik, mis võimalik, et Paldiskist võiks gaas Eestisse tulla. Täna ei ole küsimus ainult Eesti varustuskindluses, vaid kogu majanduskeskkonna toimimises ja selles, kuidas riik suhtub ettevõtjatesse kui partneritesse,” ütles Eesti 200 esimees.

Hussari hinnangul on Eesti 200 seisukohal, et Eesti peab tegema kõik, mis võimalik, et tagada varustuskindlus ning lõpetada Eesti ettevõtjate tegevuse riiklik takistamine. Ainult nii on võmalik astuda esimene samm, et hakata taastama ettevõtete kadunud usaldust riigi vastu.

Rohkem uudised