Kultuuriantropoloog ja koolitaja Anzori Barkalaja liitub erakonnaga Eesti 200

25. september 2022

Endine Viljandi Kultuuriakadeemia rektor, kultuuriantropoloog Anzori Barkalaja liitub erakonnaga Eesti 200 ja kandideerib eelseisvatel valimistel Viljandi ja Järvamaa ringkonnas Riigikogusse.

Anzori Barkalaja sõnul ajendas teda Eesti 200 liituma soov panustada probleemide lahendamisse nii riiklikul kui kohalikul tasandil. „Eesti 200 puhul on olemas nii minu maailmapilti kui vaateid mahutav agenda, aga ka koostöötahtelistest ja -võimelistest inimestest koosnev tiim. Ma tean, et ilma parlamendierakonnale kättesaadavate toetusteta, aga sellegipoolest arvestatava valimistulemuse saavutamine kohalikel valimistel, pole naljaasi. See näitab lisaks headele ideedele ka head töövõimet, “märkis Barkalaja.

Barkalaja sõnul soovib ta Eesti 200 liikmena ennekõike panustada haridus- ja kultuurivaldkonna arendamisse, aga kindlasti tahab ka  kaasa rääkida regionaalpoliitikat ja keskkonda puudutavates küsimustes. „Tänu elamisele hajaasustusega maapiirkonnas olen ennast kurssi viinud ka regionaalpoliitika valude ja võludega. Viimasel aastal õppisin ennast sisse ka keskkonnateemasse, kuna sellest sõltub järjest enam meie elukvaliteet. Nende valdkondade lõikes saan kindlasti panustada Eesti200 poliitikate kujundamisse. Lisandväärtuseks on aja jooksul välja kujunenud asjatundjate võrgustik, kelle käest ma ei häbene küsida nõu või uurimist vajavat materjali,” rõhutas Barkalaja.

Eesti 200 esimehe Kristina Kallase sõnul on Anzori Barkalaja tugev täiendus erakonna Vilandi- ja Järvamaa meeskonnale. “Tunnen Anzorit kui kolleegi ûlikoolist ja tean, kuidas ta pōleb hariduse innovatsiooni teemal. Temas on ka korralik annus maailmaparandamise geeni ja sellega sobib ta Eesti 200 meeskonda suurepäraselt. Oleme Anzoriga arutanud põhjalikult hariduses vajalikke muudatusi ja mul on hea meel, et ta tegi nüüd otsuse tulla ise ka neid muutusi ellu viima seal, kus nende ûle otsustatakse,” sõnas Kallas.

Anzori Barkalaja on koolitaja ja kultuuriantrolopoloog. Tal on lai jutimiskogemus. Aastatel 2000-2015 juhtis Anzori Barakalaja Viljandi Kultruuirakadeemiat ja 2015-2019 Tartu Ülikooli haridusuuenduskeskust.

Rohkem uudised