Kristina Kallas: vajame erakorralisi valimisi, et taastada Riigikogu töövõime ja tagada adekvaatne riigijuhtimine!

2. juuni 2022

Eesti 200 esimehe Kristina Kallase sõnul on Riigikogu on kaotanud töövõime ega ole võimeline praegustes kriisides enam adekvaatselt riiki juhtima. Riigi juhtimise asemel tegeletakse poliittehnoloogilise kempluse ja poliitiliste punktivõitude noppimisega.

“Arvestades praegust Riigikogu koosseisu ning erakondade vahel kujunenud suhteid ei paista ühtegi teist koalitsioonivõimalust ning see tähendab, et patiseis, püsiv kriis ja rahvaesinduse töö pidev seiskamine toimub kuni järgmiste valimisteni. Seda kõike olukorras, kus peaksime tegelema hoopis tuleva aasta riigieelarvega ja Euroopa suurima inflatsiooni ohjamisega. Lisaks hingab kuklasse sügisel saabuv kütteperiood. Alles eile (02.06) lausus Eesti Energia tegevjuht Hando Sutter, et turult on puudu palju elektri- ja gaasipakkumist ja seetõttu tasub tarbijatel olla valmis väga kalliks talveks. Seega oleme me jõudnud olukorda, kus keset lakkamatut poliitvõitlust jäävad Eesti huvid märkamata,” lausus Kallas.

Eesti 200 poolt algatatud rahvaalgatus teeb Riigikogule ettepaneku algatada vastavalt Eesti Vabariigi põhiseaduse paragrahv 97 neljandale lõigule Riigikogu erakorraliste valimiste esilekutsumise protsess. Eesti Vabariigi põhiseaduse paragrahvi 97 neljas lõik ütleb, et „Valitsusele või peaministrile umbusalduse avaldamise korral võib Vabariigi President kolme päeva jooksul valitsuse ettepanekul välja kuulutada Riigikogu erakorralised valimised.”

Algatus: https://rahvaalgatus.ee/initiatives/68914fbb-500c-4fde-86b0-30aaf3950acd

Rohkem uudised