Kristina Kallas: Nägelemine tuleb ära jätta, rääkige omavahel asjad selgeks

13. mai 2022

Koalitsiooni oskus omavahel suhelda ja poliitilise trikitamiseta ühiseid lahendusi otsida on tänasel hetkel kriitilise tähtusega. Valitsemine ongi kriiside lahendamine ja peaminister peab suunama oma energia praegu tekkinud konflikti lahendamisse, sügavama valitsuskriisi tekkimine ja valitsuse vahetus on tänasel hetkel Eesti nõrgestamine.

Kemplemise asemel tuleb suhelda, panna seljad kokku ning suunata fookus riigijuhtimisele. Poliitmängude mängimine praegusel hetkel on vastutustundetu ja ka Eestile ohtlik. Tänases julgeolekuolukorras peab valitsus ühtsena seisma Eesti julgeoleku huvide eest NATO tippkohtumisel ja EL tipkohtumisel juunis, selleks on palju tööd teha. Valitsusel on lahendada ees seisev suurem talvine energiakriisi ja põgenike kohanemise kriis, lisaks hinnatõus. Hetkel aga jääb mulje, et valitsuserakondade mõtted on juba järgmisel valimistel ning probleemide lahendamisel läheb käiku üksteise puremise taktika.

Kaja Kallas ning Jüri Ratas - pange end ühte tuppa kinni ning leppige kokku, kuidas leida olemasolevatele kriisidele parim lahendus, selle asemel et keset sõda ja majanduslikult keerulist olukorda tekitada valitsuskriisi. Eesti vajab hetkel valitsus, mis on ühtne.

Rohkem uudised