Kriistina Kallas: Kaja Kallas, miks küll on vaja jätkata katuserahade maksmist?

27. september 2021

Erakond Eesti 200 kutsub riigikogu erakondi lõpetama katuserahade eraldamine riigieelarvest. Eesti 200 peab kahetsusväärseks veel aasta tagasi katuserahade vastu olnud Reformierakonna otsust jätkata katuserahade maksmist regionaalsete investeeringute sildi all.

Eesti 200 esimehe Kristina Kallase sõnul on katuserahade jagamise jätkamine äärmiselt nõutuks tegev ja piinlik otsus. „Selle juures on veel eriti küüniline, et korruptiivse praktika ühemõttelise lõpetamise asemel tullakse rääkima „regionaalsete investeeringute uute printsiipide“ kehtestamisest. Korruptsiooni ümbernimetamine regionaalseks investeeringuks ei likvideeri korruptsiooni,“ rõhutas Kallas.
Kristina Kallas tuletab meelde, et neli aastat opositsioonis olles seisis Reformierakond katuserahade jagamise vastu ja tänaseks oli tekkinud selge ootus, et nüüd saab lõpu see maksumaksja rahaga häälte ja kandidaatide ostmine ja korruptiivne omadele raha kantimine.

„Miks küll peaminister Kaja Kallasel ei ole julgust seda lõpetada? Kas selleks, et säilitada peaministri positsioon? Kuid mis mõte on olla peaminister, kui ei saa seista oma põhimõtete eest, mida neli aastat opositsiooni liidrina on kaitstud?“ küsib Kristina Kallas, lisades, et katuserahade jagamist erakondade ja saadikute poolt ei ole võimalik teha korruptsioonivabaks.

„See, mida peaminister praegu pakub lahendusena, on korruptiivse tegevuse seadusesse sisse kirjutamine. Selle asemel tuleb lõpetada igasugune katuserahadega jahmerdamine ja tuua Eesti poliitikasse ausama ja eetilisema riigivalitsemise näol tegelik muutus.“

Rohkem uudised