Kätlin Joala, endine Euroopa Parlamendi nõunik, liitus erakonnaga Eesti 200

2. mai 2022

Innovatsiooni ja tehnoloogiaõiguse ekspert, endine Euroopa Parlamendi liberaalsete fraktsioonide ALDE ja RENEW poliitikanõunik Kätlin Joala liitus Eesti 200-ga, et kandideerida 2023. aasta riigikogu valimistel.

„Kastist välja mõtlemine on minu spetsialiteet. Just seda on Eesti arenguks vaja ning täpselt sellega tegeleb Eesti 200", sõnas Kätlin Joala. „Eestile on vaja pikka plaani selleks, et olla võitjate poolel olukorras, kus Ukraina sõja tagajärjel tekkinud toidu ja energiakriis kestab aastaid.”

Joala tõi omalt poolt välja peamised valdkonnad, mis on Pärnu edasiseks arenguks olulised ja vajavad muutusi. “Pärnu on minu sünnilinn ja seetõttu on minu südamesooviks jätkata Pärnu arengusse panustamist. Pärnu konkurentsivõime ja ettevõtluskeskkond vajavad kaasaegsemaid lahendusi. Peame leidma võimaluse, kuidas digitaliseerimine ja automatiseerimine ettevõtetele kättesaadavamaks teha. Iseteeninduse makseterminalid, robottöölised köögis, tehastes või põllul, need on vaid mõningad näited mille abil aitaksime Pärnu ettevõtlusel areneda. Kui nüüd keegi tunneb, et see võtab neilt töö ära siis võin rahuliku südamega öelda, et digitaliseerimine ja automatiseerimine ei võta ära kellegi tööd vaid inimese poolt tehtava töö iseloom pigem muutub ja saadav palk tõuseb.”

Lisaks tuleb Joala sõnul hakata linnu ette valmistama elanikkonna vananemiseks. “Eesti peab alustama teekaardi ettevalmistamisega linnadele kus inimesekesksel tervishoiul, personaalmeditsiinil ja teistel turvavõrgustikel on keskne roll. Sinna lisandub veel ka elutingimused kus näiteks viie-korruselistele paneelmajadele peab riik välja töötama lifti paigalduse meetme. Ükski inimene ei pea oma kodus lõksus olema!“.

Eelnevalt kuulus Joala üle 10 aasta Eesti Keskerakonna ridadesse, kust lahkus 27. aprillil 2022. Aastatel 2015-2021 oli Kätlin Joala Euroopa Parlamendis liberaalsete fraktsioonide ALDE ja RENEW poliitikanõunik. Alates 2019. aastast on Joala olnud Pärnu Haigla nõukogu liige ning tema eestvedamisel alustas Pärnu koos TalTech ülikooliga personaalmeditsiini edendamist. Samuti kuulub Kätlin Joala toetusgruppi, mis seisab selle eest, et Rail Baltica jõuaks Eestisse ja Pärnus oleks toimiv lennujaam.

Rohkem uudised