Karin Kaup-Lapõnin: Tallinna juhitakse väga halvasti

22. september 2021

Keskerakond kaitseb oma põlisvalijat Lasnamäel, ignoreerides enamikku ülejäänud linnaosadest. Tallinna Kesklinna vanemale hr Vladimir Svetile (KE) ei meeldi, et Eesti 200 tuli välja analüüsiga, mis näitas, et kuningas on paljas: Lasnamäe elab ülejäänud linnaosade arvel (PM 16.09).

Aastatel 2010-2020 sai Lasnamäe keskmiselt 2148 eurot inimese kohta maksumaksja investeeringuid. Peamiselt Keskerakonda toetav valija sai maksumaksja raha eest Tondiraba jäähalli, Lasnamäe spordikompleksi, sportmängude maja staadioni, mõne koolistaadioni, plaanis on investeeringud Lasnamäe spordikeskusesse, koolide spordihoonesse, ehitada tahetakse olümpiaujula ja veekeskus.
Lasnamäele minev raha on kahtlemata õigustatud, kuigi kahjuks ei ole sealne elukeskkond investeeringutest palju meeldivamaks muutunud.

Kalamaja inimesed said linna investeeringutest viimase 11 aasta jooksul Salme kultuurikeskuse remondi ja mälestustahvli Kalamaja pargis, mis teeb umbes 560 eurot inimese kohta. Poolsaare teisel kaldal, Pelgurannas, kus on suured korrusmajad ja palju valijaid, näeb enne valimisi aga mahukat teeremonti, lõbustusparki, promenaadi, vingeid mänguväljakuid ja liivaranda.
Nii et ka Põhja-Tallinnas on investeeringud täiesti olemas. Aga kõik on läinud sinna, kus suured korrusmajad ja palju lojaalseid valijaid. Teiste piirkondade inimeste elu on häiritud. Näiteks on minu laps Kalamajas lasteaia järjekorras 158., samal ajal kui Lasnamäel on samaealisi lapsi järjekorras vaid keskmiselt 40. Tuleb välja, et see ei ole mingi paratamatus, lihtsalt Kõlvartid ja Svetid hoolitsevad omade eest.

Rohkem uudised