Johanna-Maria Lehtme kandideerib esinumbrina Põhja-Tallinnas

19. jaanuar 2023

Slava Ukraini MTÜ juht ja eestvedaja Johanna-Maria Lehtme kandideerib Eesti 200 nimekirja esinumbrina esimeses valimisringkonnas - Tallinna Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosad.


"Otsustasin kandideerida, kuna Ukraina toetamine ja ülesehitamine vajab Eesti poolt pikaajalist tuge ning see on teema, millega ma tahan tegeleda riigi ning rahvusvahelisel tasandil," ütles Johanna-Maria Lehtme.

Eesti 200 ridades kandideerimine on Lehtme sõnul loomulik samm, sest Eesti 200 on uus erakond, mis on vaba minevikutaagast ning ta jagab selle maailmavaadet - eestimeelsus, uuenduslikkus ning liberaalsus.

"Ühiskonnad väsivad, kuid Ukraina ja meie kõigi ühise võidu nimel tuleb teha veel palju tööd. Soovin jagada viimase aasta jooksul Ukrainas saadud kogemust, kuidas Eestis olla valmis kriisi- ja sõjaolukorraks," sõnas Johanna-Maria Lehtme.

Johanna-Maria Lehtme on Eesti aasta kodanik, aasta naine, aasta inimene, aasta eurooplane ja Postimehe aasta inimene. Ta on MTÜ Slava Ukraini asutaja ja juht, kes on sõja algusest saadik pühendunud Ukraina abistamisele. Ta on jaganud Ukraina elanikele humanitaarabi ja toetanud Ukraina sõjaväge.

Lehtme on kaasanud Ukraina annetuskampaaniatesse sadu tuhandeid inimesi, kes on Ukraina toetuseks annetanud kokku miljoneid eurosid. Ta on sõja algusest käinud korduvalt kohapeal ning viibib ka hetkel Ida-Ukrainas. Ukraina relvajõud on andnud talle tänumedali Ukraina aitamise ja meditsiiniabi korraldamise eest.

Eesti 200 esimees Lauri Hussar sõnul on Johanna oma eeskuju ja pühendumusega Ukraina aitamisele näidanud meile kõikidele, kui oluline on igaühe panus sellesse, et Ukraina võidaks selle sõja.

„Eesti 200 teeb kõik, et Ukraina abistamine viiakse uuele tasemele, kuid ka Eesti riigikaitse- ja kodanikukaitse ülesehitamine tuleb viia uuele tasemele ja siin on Johanna kogemus hindamatu. Mul on siiralt hea meel, et Johanna on otsustanud siin oma käed külge panna ja kindlama ja tugevama Eesti ehitamisel appi tulla,“ lausus Hussar.

Johanna-Maria Lehtme viibib praegu Ukrainas ja jõuab tagasi Eestisse 26. jaanuaril.

Rohkem uudised