Hendrik Terras: katuserahad on korruptsioon. Valitsus ei austa maksumaksjat!

7. detsember 2022

Katuseraha jagamine sümboliseerib peaaegu kõike, mis on praegu riigi juhtimises valesti, ning see tuleb lihtsalt ära lõpetada.

Esmalt tänan Joosep Tiksi artikli eest, millega see toob avalikuks nii rahastuse aluseks olevad kokkulepped, skeemi enda kui ka tegelikud kasusaajad, kellele raha lõpuks jõuab.

Pärast selle informatsiooni avaldamist tundub kohatu isegi kümnete miljonite eurode lisaraha taotlemine päästjate ja politseinike palgatõusuks, sest igaüks näeb, et see raha on olemas, kuid seda jagatakse meelevaldselt enda erakonnakaaslastele. On selge, et Eestis pole vaja mingit maksudebatti ega maksutõusu, vaid riik peab lõpetama laristamise.

Artikkel näitab avalikkusele ennekõike, et otsustajad on korrumpeerunud ning ei austa maksumaksjaid. Oleme noortega seda arutanud ja saanud kõikjalt katuseraha kohta väga kriitilist tagasisidet, mistõttu läheme homme ka Toompeale protesti märgiks meelt avaldama.
Erakondade vaikiv kokkulepe rahastada otse riigieelarvest kümnete miljonite eurode eest enda liikmete ühinguid ja anda otsustuskorras erakonna huvide kaitseks omavalitsustele raha, väärib ühest hukkamõistu.

Katuseraha on sisuliselt altkäemaks, sellega tekitatakse tänuvõlga, hoolitsetakse isiklike projektide eest ning mõjutatakse inimesi enda nimekirjades kandideerima. Kui veel mõned aastad tagasi poliitikud häbenesid katuseraha jagamist, siis täna tehakse seda peaministri ja valitsuse eestvedamisel ning räägitakse juba katuseraha jagamise süsteemi reformist.

Eesti 200 on erakonnana katuseraha jagamise korduvalt hukka mõistnud mõistab selle hukka ka praegu. Katuseraha jagamine sümboliseerib peaaegu kõike, mis on praegu riigi juhtimises valesti, ning see tuleb lihtsalt ära lõpetada.

Eesti 200 teeb endast sõltuva, et see nii läheks. Katuseraha jagamine on korruptsioon ning see oleks tulnud lõpetada ammu, eelmisel sajandil. 

Rohkem uudised