Eesti Õdede Liidu president Anneli Kannus liitub Eesti 200 meeskonnaga ja kandideerib Tartu linnavolikogusse

19. august 2021

Pikaaegne Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor, tänane Eesti Õdede Liidu president Anneli Kannus kandideerib eelseisvatel Tartu linnavolikogu valimistel Eesti 200 meeskonnas.  

“Mulle annab innustust Eesti 200 inimeste soov panustada julgelt poliitikasse, tahtes olla poliitiliselt aktiivne Eesti asjade edendamisel. Olen oma tänase ameti tõttu Õdede Liidu juhina kohtunud kõikide riigikogu erakondade esindajatega. Mind hämmastas harukordne kogus üleolevat suhtumist, teadmiste puudumine Eesti tervishoiusüsteemi probleemidest ning tahtmatus neid probleeme lahendada. Tänaste poliitikute mugavus ei sisenda lootust uuteks ja vajalikeks lahendusteks, puudu on julgusest otsustada,“ selgitas Anneli. 

Kannuse arvates ei ole poliitikud populaarsed, kuid samas tuleb mõista kui palju Eesti tulevik tegelikult sõltub poliitilisest tahtest või selle puudumisest. „Mugandumine ja asjadel lihtsalt kulgeda laskmine juhtub, kui otsustajad ei vahetu. Seega peaks nii riigikogus kui ka kohalikus omavalitsuses poliitikud vahetuma. Uued inimesed toovad uusi lähenemisnurki ja julgust lahendada ka ammu vindunud probleeme. Tahan näha Tartu  linna juhtimises muutusi, värskust, uusi inimesi ja uut poliitilist kultuuri, kus head ideed ei takerdu demagoogiasse ja bürokraatiasse. Uued lahendused ja julgus otsustada, selles loodan Eesti 200 inimestele,” selgitas Kannus. 

Kannus alustas Tartu Meditsiinikoolis õpetajana ning seejärel Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektorina, kui toimus kutsekooli arendamine rakenduskõrgkooliks. Tartu Tervishoiu kõrgkooli rektorina ehitas ta kõrgkoolile uue õppehoone, tema juhtimisel sai 300 õpilasega kutsekoolist  rahvusvahelise tunnustuse ja 1100 üliõpilasega kõrgkool. 

Varasemalt on Anneli Kannus kuulunud Isamaa erakonda ning on olnud ka Tartu volikogu liige. Ta lahkus Isamaa erakonnast 2019. aasta lõpus, olles väsinud ootamast päris muutuseid.

Rohkem uudised