EESTI 200 VILJANDI LINNAPEAKANDIDAAT ON ANDO KIVIBERG

11. juuni 2021

Eesti 200 läheb eelseisvatel kohalike omavalitsuste valimistel Viljandis välja täisnimekirjaga ning nimekirja esinumber ja Viljandi linnapeakandidaat on pärimusmuusika eestvedaja ja aastatel 2013-2017 Viljandi linnapeana töötanud Ando Kiviberg.

Ando Kivibergi sõnul nõustus ta liituma Eesti 200 meeskonnaga Viljandis põhjusel, et tuua positiivseid muutusi ja aidata kiirendada Eesti arengut. “Ma tõesti südamest armastan Viljandit. Minu jaoks on see maailma ägedaim linn ja olen suure osa oma elust ja energiast pühendanud Viljandile ning näen siin vajadust valmistada ette linna uut arenguhüpet,” tõi Kiviberg välja oma poliitikasse naasemise põhjused.

Kivibergi sõnul vajab Viljandi täna uut üldplaneeringut, sest senine on ajale jalgu jäänud, aga samuti vajab Viljandi plaani, kuidas tuua noori linna tagasi. “Ma usun, et Viljandil on suur potentsiaal oma tööstus- ja tehnoloogiaettevõtete näol ning kohalik omavalitsus saab koostöös ettevõtjatega luua tingumused, et noortel oleks üha rohkem tahtmist Viljandisse tööle ja elama tulla,” rõhutas Kiviberg.

Eesti 200 esimene Kristina Kallase sõnul on Ando Kivibergi liitumine Eesti 200 meeskonnaga suurepärane uudis. “Andol on pikaaegse Eesti pärimuskultuuri vedajana ja endise omavalitsusjuhina unikaalne kogemus, kuidas arendada Eesti elu väljaspool Tallinnat ja Tartut ning seetõttu olen kindel, et tema sammust võidab Viljandi, aga kindlasti võidab ka kogu Eesti,” märkis Kallas.

Rohkem uudised