Eesti 200 toetab presidendi ametihüve seaduse muutmist

31. jaanuar 2022

Erakond Eesti 200 toetab Riigikogule esitatud seadusemuudatust, millega peatatakse endisele presidendile kulutuste kompenseerimine ja ametipensioni maksmine juhul, kui ta osutub valituks Riigikogusse, Euroopa Parlamenti või asub tööle valitsuse liikmena.

Eesti 200 juhatuse liikme Marek Reinaasa sõnul on ekspresidendi ametihüved mõeldud eelkõige selleks, et pärast oma ametiaja lõppu saaks president väärikalt jätkata Eesti esindamist nii siseriiklikult kui ka rahvusvahelistes suhetes. „Kui aga president tunneb endas piisavat tarmukust ja otsustab aktiivselt kaasa lüüa Eesti poliitikas muudel tasustatud ametikohtadel, kaotavad endise presidendi ametihüved oma mõtte ja need tuleks selleks perioodiks peatada. Maksumaksja raha eest tehtavad kulutused peavad alati olema eesmärgipärased ja võimalikult vähe koormavad,“ rõhutas Reinaas.

„Presidendiamet ei ole lõpp-jaam. Endisel presidendil on igasugune õigus aktiivselt Eesti poliitikas kaasa lüüa. Kui Arnold Rüütel, Toomas-Hendrik Ilves või Kersti Kaljulaid otsustavad oma energia ja kogemuse rakendada Eesti hüvanguks Eesti poliitikas, siis viimane sellest üksnes võidaks. Aga seeläbi ei tohi kaotada Eesti maksumaksja õiglustunne,“ lausus Eesti 200 juhatuse liige Marek Reinaas.

Rohkem uudised