Eesti 200 teeb ettepaneku moodustada Tallinnas uus võimukoalitsioon

15. juuni 2022

Erakond Eesti 200 teeb ettepaneku moodustada Tallinnas uus võimukoalitsioon ning tuua muutus linnavalitsemisse. Fraktsiooni esimees Marek Reinaas saatis fraktsioonide esimeestele ettepaneku koguneda uue võimuliidu arutamiseks ning valmistada ette tänase linnapea Kõlvarti umbusaldamine. Järgmine volikogu istung toimub neljapäeval kell 16 ja selleks ajaks on võimalus algatus juba volikogus menetlusse anda.

Tallinna linnavolikogu Eesti 200 fraktsiooni esimehe Marek Reinaasa sõnul on aeg küps, et kutsuda esile muutus Tallinna linna juhtimises. „Keskerakond ja Mihhail Kõlvart on tõestanud, et nad ei suuda korruptsioonivabalt ja eestimeelselt Tallinna linna juhtida. Praegu on tekkinud poliitiline olukord, mis võimaldab tuua Tallinnasse muutuse ning luua uus koalitsioon, mis on eestimeelne ja korruptsioonivaba. Sellepärast kutsun kõiki Tallinna linnavolikogus esindatud poliitilisi jõude ühinema selle umbusaldusavaldusega,” rõhutas Reinaas.

Marek Reinaasa sõnul tabab saabuv kriis majanduses, inflatsioon ja energiakriis tallinlasi sama valusalt kui kõiki teisi Eesti elanikke. „Keskerakonna valitsemine on näidanud, et nad ei suuda viia ellu muutusi, tulla toime kriisidega ja muuta haridus eestikeelseks, mistõttu on selge, et Tallinna juhtimine vajab just täna uusi tegijaid ja pikaajalist visiooni,” toonitas Reinaas.

Rohkem uudised