Eesti 200 Pika Plaani julgeolekukonverents: uut ja tugevamat julgeolekuarhitektuuri vajab kogu Euroopa

30. märts 2022

Eesti 200 Pika Plaani julgeolekukonverentsil osalenud Eesti tippspetsialistid leidsid, et pärast Venemaa agressiooni Ukrainas poliitiline heidutus enam ei toimi ning Lääne julgeolekustruktuurid vajavad olulist ümbermõtestamist ja tõhustamist.

Esmaspäeval (28.03) toimunud konverentsil avaettekandega esinenud president Toomas Hendrik Ilves rõhutas, et meil on täna tarvis teha uus plaan, sest senised institutsioonid ja korraldus enam ei toimi.

“14 aastat sügavat muret seoses Venemaa käitumisega, mida väljendas Euroopa Liidu välispoliitika on sügav läbikukkumine. Edaspidi vajame väärtuspõhiseid, mitte geograafilistel alustel tegutsevaid julgeolekut tagavaid organisatsioone, “ rõhutas president Ilves.

Konverentsi avanud Eesti 200 esimehe Kristina Kallase sõnul nõuab uus olukord tõepoolest selget ja julget plaani “ Seda Pikka Plaani olemegi koos Eesti oma valdkonna tippudega asunud koostama,” märkis Kallas.

Eesti 200 Pika Plaani koostamise esimeses etapis on kolme kuu jooksul kavas kaasata kõigi Eesti tulevikku puudutavates tähtsates valdkondades asjatundjad nii erakonnast kui väljastpoolt, et põhjalikult ja laiapõhjaliselt läbi arutada kõigi oluliste teemade hetkeolukord ja tulevikuperspektiivid. Seejärel pannakse rahavakogu laadses aruteluformaadis kokku juba lõplik plaan, mis saab heakskiidu erakonna üldkogul.

Rohkem uudised