Eesti 200 noored kutsuvad loobuma ilutulestiku laskmisest

23. detsember 2022

Erakonna Eesti 200 noored kutsuvad valitsust lõpetama Eestis ilutulestiku kasutamise, sest see tekitab reostust ning segab inimesi ja loomi. 

Noor Eesti 200 juhatuse liige Rene Rumberg toob eeskujuks Soome, kus on ilutulestikutoodete müük detsembri algusest jõuludeni keelatud. Ta juhib tähelepanu sellele, et veel mõnes Euroopa riigis on ilutulestiku kasutamine seadustega reguleeritud. Rootsis tohib ilutulestikku kasutada vana-aasta õhtul kella kuuest kuni uusaastaööl kella kaheni. Austrias on keelatud ilutulestiku kasutamine kirikute, haiglate, lasteaedade, vanadekodude, loomade varjupaikade ja loomaaedade lähedal.

Rumbergi sõnul sai ilutulestiku laskmise komme alguse keskajal soovist peletada kurje vaime, kuid aastate jooksul on inimkond märgatavalt arenenud ja näiteks võtnud kasutusele interneti. 

“Inimeste harjumused, teadmised ja oskused kõikides eluvaldkondades on aja jooksul paranenud, kuid ilutulestiku taevasse laskmise komme on jäänud. Me võiksime ka sellest loobuda,” lausus Rumberg.

Tema hinnangul saab visuaalset vaatemängu tekitada ka tänapäevaste tehnoloogiliste vahenditega, ilma tossu, plahvatuste, prügi ja tuleohuta.

Rohkem uudised