Eesti 200 linnapeakandidaat Marek Reinaas: Tallinna reform tulgu!

18. august 2021

Eesti 200 Tallinna linnapea kandidaat on ettevõtja Marek Reinaas, kes soovib tuua Tallinna linna muutuse, mida Keskerakonna ikke all äganud linn on aastakümneid oodanud. 

Eesti 200 Tallinna linnapeakandidaadi Marek Reinaasa sõnul on Keskerakonna poolt ihaletud Savisaare Tallinn valmis ja sellega pole põhjust enam edasi katsetada. “Poliitilisele korruptsioonile üles ehitatud süsteem, kus Lasnamäe saab teistest linnaosadest ühe inimese kohta kuni viis korda rohkem investeeringuid, aga ebasõbraliku ja elutu linnaruumi all kannatavad endiselt kõik linnaosad, ei ole mõistlik. Tallinn vajab reformimist ja selleks tuleb anda linnaosadele suurem õigus ja vastutus otsustada ise oma kulude ja investeeringute üle,” rõhutas Reinaas.  
Reinaasa sõnul tähendab eelarvepööre seda, et linnaosade investeerimisvõimekus kasvaks kohati kuni kümnekordseks. “Sellega saab korraldada kohaliku eluolu just selliselt, et kaoks vajadus kooli-, lasteaia või töörändeks. Mida teha selleks, et asumite keskkond oleks just temale omaselt sõbralik ja turvaline, oskavad linnaosad ise otsustada. Ei maksa unustada, et iga Tallinna linnaosa oleks elanike  arvult Eesti linnadest suurimate hulgas ning pädevate ametnike tublil kaasabil saab üles ehitada igati tublid omavalitsusüksused. Ühesõnaga – Tallinna reform tulgu!” toonitas Reinaas. 

Eesti 200 esimehe Kristina Kallase kinnitusel vajab Eesti täna muutust. "Ka Tallinn vajab muutust ning Eesti 200 toob siia tegeliku muutuse," rõhutas Kallas.

Eesti 200 läheb pealinnas välja tugeva nimekirja ning uute tegijatega ning soovib KOV valimistel jõuda Tallinnas kolme enim hääli saanud valimisnimekirja hulka.

Rohkem uudised