Eesti 200 korraldab metsaistutustalgud, et katta valimistrükistega tekkinud ökoloogiline jalajälg

8. oktoober 2021

Erakond Eesti 200 korraldab pühapäeval, 10 oktoobril Viimsis istutustalgud, et alustada keskkonnale valimiskampaania käigus tekkinud jalajälje heastamist. Esimese sammuna istutatakse puud, mis katavad valimistrükistega tekkinud keskkonna jalajälje.

Eesti 200 juhatuse liikme Margot Roose sõnul on Eesti 200 rohelise käitumise alustalaks tegevuste mõõtmine ja läbipaistvus. “Kuna printimine on tänaseks lõpetatud, siis oleme flaierite tegemisega kaasnenud CO2 hulga juba kokku arvutanud. Selgus, et Eesti 200 tellitud flaieriteks kulus umbes 800 kg paberit ja selle heastamiseks istutame 450 mändi ja kuuske. Vältimaks erinevate arvutusmeetodite teemalist kriitikat, lisasime vajalikule puude hulgale kuhjaga juurde,“ mainis Roose.

Roose sõnul on praegu tänavad ja veeb täis erakondade lubadusi rohepöördest ja keskkonnasõbralikkusest aga meie juba teeme. „Nii näiteks kasutame paberikulu vähendamiseks kõikjal QR-koodi abil info edastamist,“ märkis Roose

Eesti 200 Viimsi osakonna juhi Lauri Hussari sõnul õnnestus Viimsis leida vaatamata hoogsale kinnisvaraarendusele raielank, mis lausa ootab uusi puid.

Jalajälje tasandamisega alustame juba 10 oktoobril kell 12.00, mil istutame Viimsisse pikalt tühjana seisnud raielangile uued puud. Kogunemine Lubja külas, Mäemetsa tee 2 maja kõrval oleval raiesmikul. Ühe hea talgupäeva juurde kuulub ka korralik kehakinnitamise võimalus. Mehise suutäie eest hoolitsevad Viimsi kandidaat Nikolai Bentsler, Pirital esinumber Toomas Uibo, Tallinna linnapeakandidaat Marek Reinaas ja Kristiine esinumber Liina Normet.

Video üleskutse.

Asukoht: Mäemetsa tee, Lubja, Viimsi, 74010 Harju Maakond, Eesti

 

Rohkem uudised