Eesti 200 ja fraktsioon Narva Tulevik on otsustanud Narva tanki teisaldada

8. august 2022

Narva linnas koalitsiooni moodustanud fraktsioon Narva Tulevik ja Eesti 200 langetasid eile (pühapäeva) õhtul otsuse, mille kohaselt teeb Narva linnavolikogu linnavalitsusele ülesandeks Narva tank ise teisaldada. 

Eile õhtul kogunenud Narva koalitsiooni otsus on järgnev: 

Arvestades Eesti Vabariigi otsust viia ära Eesti avalikust ruumist kõik punaarmee monumendid ning meeleavaldusi, mis see otsus on Narvas põhjustanud, teeme otsuse kutsuda esimesel võimalusel kokku Narva linnavolikogu istung, kus võtame vastu otsuse anda Narva linnavalitsusele ülesande demonteerida Narva tank ning viia see ajutiselt ära hoiule suletud ja turvalisse kohta, mis asub Narva linna territooriumil. Kuna antud monumendi vastu on suur ühiskondlik huvi, siis loome Narva linnavolikogu juurde ajutise komisjoni, mis teeb otsused Narva linna valduses olevate kõikide punamonumentide tuleviku osas. Sellise komisjoni loomise pakkusid välja Narva elanikud ning me peame seda õigeks sammuks olukorras, kus peame saama selguse kõikide Narva territooriumil olevate punaarmee ja nõukogude monumentide saatuse osas.

Eesti 200 Narva piirkonna juhi Denis Larchenko sõnul lähtutakse ettepaneku tegemisel soovist leevendada tanki ümber tekkinud pingeid. “Me peame tegema otsused Narva punamonumentide tuleviku osas ja seda peavad tegema narvakad ise. Me mõistame väga hästi milliseid pingeid on Narva tanki teema ühiskonnas tekitanud ja me ei soovi protsessiga venitada, sest pingeid aina suurenevad. Mitte keegi Narvas ei soovi uue pronksiöö kordumist ja leiame selle küsimuse lahenduse tihedas koostöös kohalike organisatsioonidega. Meil on siiras lootus, et ka linnavolikogu opositsioon toetab meie ettepanekut ning me saame selle teemaga töiselt edasi liikuda,” rõhutas Larchenko.

Rohkem uudised