Eesti 200 esimees on Lauri Hussar

15. oktoober 2022

Erakond Eesti 200 valis 15. oktoobril Fotografiskas toimunud üldkogul uueks esimeheks Lauri Hussari.

Hussari poolt hääletas 101 erakonna liiget. Erakonna esimeheks kandideeris ka senine esimees Kristina Kallas, kes kogus 94 häält.

Eesti 200 noorteorganisatsiooni juht Hendrik Johannes Terras loobus esimehe kandidatuurist Lauri Hussari kasuks.

“Täna vajame uut käiku, et Eesti 200 saavutaks valimistulemuse, milleks meil on potentsiaal ja milleks oleme suutelised. Selleks peame tegema kõik ühise jõupingutuse, et läheksime valimistele tugevaima meeskonna ning parima plaaniga ning et inimestel oleks üheselt selge, mille eest me seisame,” lausus Lauri Hussar üldkogul peetud kõnes. Hussari sõnade kohaselt seisab Eesti 200 liberaalse demokraatia; õpetajate ja õppijate; Eesti julgeoleku; nutikate ja tarkade lahenduste; rohepöörde ning ettevõtjate ja majanduse eest.

Erakond Eesti 200 valib täna ka uue juhatuse, kuhu kuulub lisaks esimehele veel kaheksa liiget. Juhatusse kandideerivad: Züleyxa Izmailova, Aleksei Jašin, Kätlin Joala, Kadri Jõgi, Kristina Kallas, Karin Kaup-Lapõnin, Ando Kiviberg, Denis Larchenko, Reigo Lehtla, Renata Lukk, Sander Maripuu, Kadri Napritson-Acuna, Liina Normet, Arko Okk, Kadri Paas, Marek Reinaas, Olaf Reedi, Pavel Starkov, Kalev Stoicescu, Tarmo Tamm, Paul Tammert, Jaan Tepp, Hendrik Johannes Terras, Margus Tsahkna, Toomas Uibo, Taavi Vaikjärv, Einar Vellend.

Lisaks esimehe, juhatuse ja revisjonitoimkonna valimisele on üldkogu kavas 2023. aasta riigikogu valimiste programmi aluste kinnitamine ja revisjoni aruande esitamine.

Rohkem uudised