Eesti 200: Eesti valitsus ei peaks saatma Pekingi olümpiamängudele ametlikke esindajaid

10. detsember 2021

Tänasel ülemaailmsel inimõiguste päeval kutsub Eesti 200 valitsust mitte saatma veebruaris Pekingi olümpiamängudele valitsuse ametlikke esindajaid. 

Diplomaatilise boikoti on mängudele juba kuulutanud Austraalia, USA, Suurbritannia ja Kanada. Diplomaatiline boikott ei puuduta kuidagi Eesti sportlaste õigust olümpial võistelda ja anda enda parim. 

„Uiguuride massilise süstemaatilise laagritesse sulgemise, piinamise, sunnitud steriliseerimise ja küüditamise tagajärjel on kannatanud ligikaudu miljon inimest,“ sõnas Eesti 200 juhatuse liige Karin Kaup Lapõnin. „Just  sunnitud abortide ja steriliseerimise tõttu on Ameerika Ühendriigid ja Briti sõltumatu tribunal kuulutanud Xingijangi provintsis toimuva uiguuride genotsiidiks,“ lisas Kaup Lapõnin.

Ajalookogemusest lähtudes on selline ühe rahvuse ja kultuuri süstemaatiline hävitamine eestlastele vägagi tuttav. Inimõiguste päev tuletab meile meelde, et inimõigused on universaalsed, jagamatud ja võõrandamatud. Inimõigusi ei tohi võtta enesestmõistetavalt, neid tuleb pidevalt kaitsta. Ka väikesel Eestil.

Rohkem uudised