Eesti 200 andis üle allkirjad kriminaalkaristusega erakondade rahastamise lõpetamiseks

12. jaanuar 2023

Eesti 200 andis üle allkirjad kriminaalkaristusega erakondade rahastamise lõpetamiseks

Erakonna Eesti 200 esimees Lauri Hussar andis Riigikogu ja Keskerakonna esimees Jüri Ratasele üle 1031 rahvaalgatusega kogutud allkirja, mis toetavad ettepanekut lõpetada kehtiva kriminaalkaristusega erakondade rahastamine riigieelarvest.

Esmaspäeval hakkab koalitsiooninõukogu arutama täiendavate volituste andmist erakondade rahastamise järelevalve komisjonile ning see ettepanek on Hussari hinnangul sellele sisuline täiendus.

„Enam kui 1000 inimest on allkirjaga kinnitanud, et kehtiva kriminaalkaristusega erakondade riigipoolne rahastamine tuleb peatada, olen seda meelt, et Riigikogu peaks seda arvestama,“ ütles Hussar.

Eesti 200 esimees tuletab meelde, et kui tavakodanik on kriminaalkorras karistatud ja kannab vanglakaristust, siis ei tohi ta Riigikogu valimistel hääletada ega kandideerida, avalikus teenistuses töötamine on piiratud, samuti võetakse temalt riiklikud aumärgid.
„Oleks õiglane, kui erakonna süüdimõistmisega kaasneks samasugune ühiskondlik hukkamõistmine.

Hussari hinnangul oleks tervitatav, kui juba Riigikogu praegune koosseis suudaks selle muudatuse koos erakondade rahastamise järelevalve komisjonile täiendavate volituste andmisega heaks kiita.

Lisatud erafoto pöördumise üleandmiselt tänasel Delfi varivalitsuse peaministrite pressikohtumisel.

Link pöördumisele:
https://rahvaalgatus.ee/initiatives/9716c7d0-b1c2-4181-9ca3-55a7e4e8ee44

Rohkem uudised