Eesti 200 andis koalitsioonileppele heakskiidu

8. aprill 2023

Täna Tartus kogunenud Eesti 200 üldkogu andis heakskiidu esmaspäeval allkirjastatavale koalitsioonileppele. Eesti 200 juhatus kinnitas ka erakonna valitsusdelegatsiooni.

Erakond seab Riigikogu esimehe kohale Eesti 200 esimehe Lauri Hussari. Järgmise valitsuse infotehnoloogia- ja majandusministriks saab Tiit Riisalo, haridusministriks Kristina Kallas ja välisministriks Margus Tsahkna.

Lauri Hussari hinnangul esindab sõlmitav koalitsioonilepe Eesti 200 loomisel sõnastatud eesmärke - riik peab vastama väljakutsetele hariduses, keskkonnaküsimustes ning asub viima ellu personaalse riigi ja nulleelarve kontseptsiooni.

“Eesti 200 on valmis muudatusi reaalselt ellu viima ja sellest saab koalitsioon, mis teeb Eesti korda, suurendab meie julgeolekut ja avab Eesti jaoks täiesti uusi horisonte,” lausus Hussar.

Eesti 200 ministrikandidaadid on intervjuudeks kättesaadavad täna kell 15.30 Tartus hotelli Lydia sündmuskeskuses (Ülikooli 14).

Erakonna esimees Lauri Hussar kõneleb Eesti 200, Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhtide ühisel pressikonverentsil täna kell 16 Tallinnas Radissoni hotellis (Rävala pst 3).

Rohkem uudised