Denis Larchenko: Keskerakond ja Aleksei Jevgrafov vedasid täna narvakaid alt

15. august 2022

Keskerakonna ja Aleksei Jevgrafovi meeskonna otsus kaks tundi enne Narva volikogu istungit tulla lagedale nõudmisega tank oma kohale jätta, on vastutustundetu ja küüniline. Nädal tagasi allkirjastasid mõlemad pöördumise peaministri poole, kus oli selge kokkulepe, et Narva teeb ise otsuse tanki teisaldamise osas. Meil oli kokkulepe koalitsioonis ja meil oli kokkulepe opositsiooniga. See oli erakordne Narva jaoks saavutada fraktsioonide-ülene kokkulepe sellises olulises väärtusküsimuses.

Keskerakond tegi täna suure ajaloolise vea. Neil oli võimalus näidata, et nad soovivad vastutada Narva enda otsuste eest, aga nad osutusid argpüksideks ja asusid lugema oma poliitilisihääli. Neil oli võimalus näidata, et nad on muutunud ja mõistavad, milline on olukord pärast 24. veebruari. Kuid nad ei ole muutunud, nad ei ole lõpuni aru saanud Ukrainas toimuvast sõjast ja nad kisuvad sellesse mülkasse endaga kaasa ka Narva. Mitte Narva ja Eesti tulevik, vaid Mihhail Stalnuhhini hääled eelseisvatel Riigikogu valimistel osutusid kõige olulisemaks otsuse tegemisel.

Narvakad ootasid täna volikogult julgust ja otsusekindlust, kuid Keskerakond ja Aleksei Jevgrafovi meeskond vedasid narvakaid täna alt.

Kutsun täna õhtul kokku Narva osakonna Eesti 200 juhatuse, et arutada kuidas siit edasi minna. Meie eesmärk on seista Eesti ja Narva eest, kuid kas me saame seda teha tänases koalitsioonis, on vaja meil otsustada.

Rohkem uudised