AVALIK KIRI PEAMINISTRILE

27. mai 2021

Lugupeetud peaminister Kaja Kallas

Eesti vajab tarka, visioonikat, eest vedavat ja eetilist juhtimist. Vaid kolme kuu pärast valitakse rahva esindajate poolt Eestile taaskord president, kes kannaks poliitilise tasakaalustaja rolli eri huvigruppide ja poliitiliste jõudude vahel. Ilmselt nõustute minuga, et on oluline, et valituks osutuks oma teadmiste osas ja väärtustelt sobilik kandidaat, kellel on ka suurim võimalik rahva poolne toetus.

President Kersti Kaljulaid on viimasel viiel aastal olnud Eestile hea president. Ta on kindlalt seisnud Eesti riigi põhiväärtuste eest, olnud Eesti tulevikusuundade näitaja, tasakaalustaja institutsioonide ja poliitiliste jõudude vahel, Eesti välispoliitika tugev eestvedaja ja meie riigi maine kujundaja. Ta on osanud inimesi ära kuulata, kõnelda kõige nõrgemate eest kindlal häälel ja olla õiglane eestkostja. Kõik see kinnitab, et Eestil on täna hea president, kelle puhul saame olla kindlad, et ta täidab presidendi rolli väärikalt, targalt ja esinduslikult. Sellist presidenti vajab täna ka Eesti.

Seetõttu pöördun teie kui Eesti peaministri ja Reformierakonna kui suurima erakonna juhi poole ettepanekuga seada Kersti Kaljulaid presidendi kandidaadina üles ja leida Riigikogus rahvasaadikute hulgas talle vajalik toetus presidendi ametis jätkamiseks. Astuge kindel samm ja esitage Kersti Kaljulaid Eesti presidendi kandidaadina üles juba täna, et näidata kindlameelsust ja selget plaani. Toetuse tagamine ja presidendi valimine esimeses voorus Riigikogus näitaks poliitiliste jõudude koostöötahet ning toimiks põhiseaduse mõttest lähtuvalt. Meie rahvana peame jätkuvalt keskenduma kestvale tervishoiukriisile ja hoidma oma tähelepanu ja energiat pandeemiaga võitlemiseks selmet tegeleda erakonnapoliitiliste mängudega presidendi valimiste kampaanias. Suurima avalikkuse toetusega presidendikandidaadi valimine annab inimestele selge sõnumi, et nende arvamus läheb Riigikogu erakondadele korda ning presidendivalimised ei ole ainult poliitiliste tagatubade otsustest sõltuv küsimus.

Heale koostööle lootma jäädes.

Lugupidamisega

Kristina Kallas

Erakond Eesti 200 esimees

Rohkem uudised