Atso Matsalu: aitab korrumpeerunud Keskerakonnast ja räuskavat EKRE-st

24. veebruar 2023

Eesti vabaks! Vabaks korruptsioonist ja räuskamisest!

Homme möödub üks aasta sellest, kui Venemaa kuulutas Ukrainale sõja. Samal päeval on meil privileeg tähistada Eesti Vabariigi 105. sünnipäeva. Ukrainlased võitlevad ka meie vabaduse eest. Nende sõda on meie sõda. Ukrainlased tuletavad meile iga päev meelde, et ühtegi päeva vabana ei saa me iseenesest mõistetavana võtta.

Keskerakonna korruptsiooniskandaalid üksteise järel

Lisaks füüsilisele vabadusele on eestlastel vaja vaba ja ausat poliitikat. Täna oleme me korruptantide ning räuskavate ja ebaviisakate poliitikute ikkes. Eestlased väärivad ausat poliitikat ning riigimehelikke juhte. See, mis toimub praegu poliitikas, on kõike muud.
Kui kaua peavad maksumaksjad lugema uudiseid, kuidas järjekordne keskerakondlane, Siret Kotka, on kasutanud tema raha ühe enda kolme kodu üüri maksmiseks...

Olenemata Jüri Ratase välja saadetud meilist palvega erakonnakaaslastel „lõpetada korruptiivne ja ebaeetiline käitumine“ ei läinud kaua kui paljastati Tõnis Liinati Pirita linnaosavanema ametiseisundi kuritarvitamine ning altkäemaksu võtmine. Eelnevalt esitati eelmise aasta maikuus endisele Keskerakonna peasekretärile Mihhail Korb’le ja MTÜ Keskerakonnale süüdistus mõjuvõimuga kauplemises. Mailis Repsi võimalikud korruptsiooni lood vajaks siinkohal lausa eraldi raamatut.

Kas me sellist korruptiivset Eestit tahtsimegi? Vastuseks on kindel „Ei!“.

Räuskavad EKRE poliitikud

Korruptantidele lisaks peame kuulama riigikogu infotundides EKRE liikmete räuskamist ja solvanguid naiste ning sõjapõgenike suunas. Näiteks süüdistas EKRE esimees Mart Helme ukrainlannasid, kes on pidanud enda mehed, pojad ja isad sõjarindele jätma, et lapsed turvalisse paika toimetada, siin Eestis prostitutsiooniga tegelemises ja suguhaiguste levitamises. Selline käitumine näitab olematut empaatiat poliitikute poolt. Samuti solvab see eestlaste intelligentsi ning jätab välispoliitikas äärmiselt ebaprofessionaalse mulje.

Vahel jääb mulje, et nii mõnigi teine EKRE poliitik on pandud riigikogusse lihtsalt tsirkust tegema, näiteks Kalle Grünthal, kelle käitumine tekitab vaid piinlikkust. Kasvõi naispeaministri kõnetamine „lillekesena“, mis näitab poliitiku äärmist lugupidamatust naiste suhtes ja selget probleemi (nais)autoriteediga. Sellistel poliitikutel ei tohiks olla kohta riigikogus.

Kaua me oleme veel nende pantvangis? Me väärime paremat Eestit. Me väärime vaba Eestit. Me väärime korruptsioonivaba ja riigimehelikku poliitikat. Õnneks on valimised ukse taga ja igal täiskasvanul kodanikul on võimalus anda oma hääl. Ainult nii saab olla riik oma rahva nägu.

Ma tean, et selleks näoks ei ole korruptandid ja märatsejad. Eesti 200 erakonnas kandideerivad inimesed, kes ei vaja poliitilisi kohti, nad on ühiskonnas oma ala spetsialistid ja soovivad anda oma panuse Eesti arengu ja tuleviku jaoks. Eesti 200 on uus jõud, kes suudab tuua muudatusi poliitika kultuuris ja kellel on nulltolerants korruptsioonis. 

Rohkem uudised