Aleksei Jašin: Keskerakond Kremli propaganda teelahkmel

4. september 2022

Eesti 200 liige Aleksei Jašin leiab, et kui Mihhail Stalnuhhin jääb Keskerakonda edasi, siis erakond on alustanud oma valimiskampaaniat eestivaenuliku sõnumiga.

«Kui varasemalt Keskerakond paistis silma kuritegeliku tegevusega keelatud annetuste korjamise näol, siis nüüd on siia lisandunud ka riigivaenulik tegevus. Pikaajalise staažiga tsentrist Mihhail Stalnuhhin esindab oma tänases sõnavõtus kogu Keskerakonda,» leiab Jašin. 

Tema sõnul on küsimus selles, kas tegu on Keskerakonna teadliku strateegiaga kukkuva reitingu päästmiseks ja muukeelse valija mobiliseerimiseks või ühe poliitiku soologa. «Vastust näeme siis kui erakonna juhatus teeb otsuse Stalnuhhini välja heitmise osas. Kui ta jääb erakonna liikmeks, siis võib teha järelduse, et Keskerakond on alustanud oma valimiskampaaniat meeleheitel, kuna lastakse läbi eestivaenuliku retoorikat,» märkis Jašin. 

«Peaks toonitama, et Eesti ja meie partnerriikide valitsuste nimetamine fašistideks on Putini propaganda läbiv narratiiv,» rõhutas Jašin ja lisas, et selle kujundamine algas veebruaris Ukraina denatsifitseerimisest ning hilisemalt laienes Baltimaade, Poola ja teiste vabade riikide peale, kes toetavad kindlameelselt Ukrainat. «Tänaseks nimetavad Kremli infokanalid fašistideks laias laastus kõiki, kes ei toeta nende algatatud sõda. Stalnuhhin on jõudnud oma sõnavõtuga kriitilise piirini, kuna Ukraina näitel teame, et järgmine propaganda jutupunkt on riikide «vabastamine» fašistlikest valitsustest,» selgitas ta. 

Tema hinnangul ei ole vahet, kas Stalnuhhin päriselt usub oma sõnadesse või teeb teadlikku valimiskampaaniat. Jašin lisas, et Jüri Ratase juhitav erakond peaks tegema põhimõttelise otsuse, sest Stanuhhin ei sobi riigi või kohaliku omavalitsuse juhtimise juurde.

«Eesti poliitika lähiajaloost teame vaid üht teist erakonda, kelle häälekandja UuedUudised on nimetanud Eesti valitsust fašistlikuks koroonapandeemia ajal. Kuid isegi EKRE on tänaseks maha rahunenud ning ei kasuta niivõrd avatult Kremli jutupunkte,» märkis Jašin. 

Rohkem uudised