Eesti

Vajab
Muutust

Vajame Muutust

Me seisame riigi ja rahvana olukorras, mis meenutab päev päevalt üha anam küünilist absurditeatrit või vaid võimulolijatele arusaadavat lühiraja takistusjooksu. Päris probleemidega ei tegeleta. Aga väljamõeldud probleemidega maadeldes riputatakse endale kaela medaleid või määratakse tegemata tööde eest hiiglaslikke lahkumishüvitisi.

Kahe aasta jooksul oleme näinud kahte valitsust. Naabreid solvavat, vähemusi mõnitavat ja sildupõletavat. Ning mitte midagi tegevat, ennastimetlevat ja saamatut. Oma vigade mittetunnistamine, lühinägeliku rumaluse õigustamine ja üleolev suhtumine oma rahvasse iseloomustavad tänase poliitikamaastiku mõlemat tiiba. Oleme kuulnud, kuidas kohalike omavalitsuste ja Eesti riigi juhtimine on väärtuspõhine. Kuid ainsad väärtused, milles senised võimulolijad kokku leppida on suutnud, on iseenda täidetud taskud ja iseenda tühjad sõnad.

Eesti vajab muutust rohkem kui kunagi varem. Selleks peame koos mõistma, et võitlus ei käi enam konservatiivse ja liberaalse või vasaku ning parema maailmavaate vahel. Võitlus käib meie kõigi tuleviku nimel. Tervise, tarkuse ja tugevuse nimel enesehävituse, enesepettuse ja põhjendamatu eneseimetlemise asemel. Tunneme viimastel aastatel, kuidas kujutluspilt arukast ja heasüdamlikust ühiskonnast triivib iga päevaga kaugemale reaalsusest. Just seepärast peame kõik koos olema eeskujuks järeltulevatele põlvedele, näitamaks ette, kui tugeva Eesti suudame ehitada ilma vanade poliitiliste barjäärideta. Eesti vajab vanast mõtteviisist vabanemiseks muutust. Hariduses. Energeetikas. Looduskaitses. Ja ka tervishoius, transpordis või igapäevaelu korraldamisel kohalikes omavalitsustes.

Palun teeme seekord targemalt. Ära vali tagasi poliitilisi jõude, kes on oma suutmatust eelmisel, üleeelmisel või kes teab mitmel korral juba tõestanud. Anna võimalus meie tulevikku vaatavale programmile. Et silme ees oleks pikk plaan Eestile, mitte lühiajaline kasu vaid võimulolijatele. Me ei saa lubada kokku ebarealistlikku tulevikku. Helikopterilt puistatud raha. Või lihtsameelseid lahendusi maailmas valitsevatele keerulistele probleemidele. Aga me saame lubada midagi, mille taga seisavad kõik meie kandidaadid. Midagi, milles teised on ebaõnnestunud. Midagi, mida vajame rohkem, kui kunagi varem.

Me saame sulle lubada, et Eesti 200 on muutuse toomise erakond.